Sól Inków wędzona naturalnie 250 g

Sól Inków wędzona naturalnie 250 g

 • Sól Inków wędzona naturalnie 250 g
 • Sól Inków wędzona naturalnie 250 g
 • Sól Inków wędzona naturalnie 250 g
 • Sól Inków wędzona naturalnie 250 g
16,00 zł
s VAT
Dostępność:       
Producent:

OPIS
NATURALNIE WĘDZONA PRZY POMOCY POMARAŃCZOWEGO I MIGDAŁOWEGO DREWNA. SÓL Z ANDÓW - PERUWIAŃSKI RARYTAS - TYLKO U NAS W UNCARII. 

Różowa sól Inków to różowe złoto Inków. Sól ma strukturę kryształków nasyconych bezcennymi naturalnymi minerałami jak żelazo, wapń, magnez, cynk i miedź w które Andy obfitują. Jej zasoby, niewyczerpane od stuleci, mieszczą się w słonym i gorącym źródle podziemnym. Wypływa ono z wnętrza peruwiańskich Andów na wysokości 4 tys. m.n.p.m. Różowa sól, odkryta i eksploatowana już przez Inków, jest ceniona ze względu na swój wyjątkowo szlachetny smak i właściwości. Nazywa się ją solą maraską – od nazwy malowniczej miejscowości Maras położonej w samym sercu Świętej Doliny Inków. Sól maraska ma ich szeroką gamę, w tym najważniejsze to żelazo, wapń, magnez, cynk i miedź. Właśnie to bogactwo minerałów nadaje kryształkom wyjątkową barwę kremu z odcieniem różu, której zawdzięcza swoją nazwę Sal rosada czy Pink salt. 
Sól jest wędzona przy użyciu migdałowego i pomarańczowego drewna - naturalnym sposobem bez użycia chemikaliów. Wędzona sól ma ciemno brązowy kolor, intensywny zapach i smak przypominający wędzone mięso. Nadaje sie do wszystkich potraw, którym chcemy nadać smak wędzonki. Docenią ją przede wszystkim osoby, które nie mogą lub nie chcą jeść "chemicznie wędzonej" żywnośc, a lubią smak wędzonego pożywienia. Spróbujcie ta solą posypać np. płatki jabłka, jajko czy ser. Kulinarnej fantazji z wędzoną solą Inków naprawdę trudno postawić granice. 
  
Więcej informacji na temat tej egzotycznej,  soli znajduje się w ZIELNIKU PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ w dziale INNE DARY NATURY. 

Forum
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Czech Republic
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter  Chcę otrzymywać informacje o akcjach i nowościachCopyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz