Hierba Luisa 300 g

Hierba Luisa 300 g

41,00 zł
s VAT
Dostępność:       
Producent:

Parlament Europejski i Rada Europy wydały rozporządzenie nr. 1924/2006, które zakazuje podawania informacji na temat leczniczych właściwości roślin lub produktów z nich. Nie możemy już podawać informacji o relacji między roślinami leczniczymi a zdrowiem człowieka … Zakaz ten obowiązuje mimo to, że wszystkie zioła są przebadane naukowo, a ich zdrowotne działanie na organizm zostało potwierdzone nie tylko tysiącletnią tradycją, ale również doświadczeniami naukowymi. Zioła i produkty z roślin leczniczych są dopuszczone do sprzedaży jako suplementy diety, a z założenia dyrektyw EU suplement diety nie może leczyć, więc nie możemy na jego opakowaniach ani na stronach internetowych umieszczać takich informacji, chociaż są prawdziwe.  
Dlatego, aby nie pozbawiać Państwa rzetelnych informacji o właściwościach oferowanych przez nas ziół stworzyliśmy osobną podstronę o nazwie „ ZIELNIK PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ I ROŚLIN LECZNICZYCH”. Więcej w artykule” CZY LECZENIE ZIOŁAMI ZOSTANIE ZAKAZANE ? „
 OPIS
Hierba Luisa –  roślina  o przyjemnym smaku i zapachu cytryny w Peru jest uprawiana niemal w każdym ogrodzie, ponieważ zawarte w niej substancje  mają korzystny wpływ na organizm. Może łagodzić skutki złej diety i niezdrowego stylu życia. Jest tez znana pod nazwami citronella, lemon grass, lemon tea, yerba limon.
Wszystkie części rośliny wydzielają silny zapach cytryny, dzięki czemu jest  znana również jako "trawa cytrynowa". Z  jej świeżych  jak i suszonych liści przygotowuje się oświeżający napój, który jest stosowany na niektóre dolegliwości. Rozdrobnione liście są stosowane jako przyprawa do różnych potraw. Hierba Luisa  jest szeroko używana w kuchni azjatyckiej, jako przyprawa  do zup, ryby, owoców morza i innych pokarmów.
Hierba Luisa ma również szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i aromaterapii.
Olej otrzymywany z liści Hierba Luisa jest stosowany  do produkcji perfum i mydła. Wyciągi z liści  są stosowane do relaksujących i orzeźwiających kąpieli, usuwających  zmęczenie i stres. Wystarczy   garść liści w płóciennym woreczku umieścić  w strumieniu przepływającej wody do wanny i pozostawić ją w wannie do kąpieli. Można również przygotować odwar z garści liści i wlać do wanny wypełnionej wodą, aby uzyskać  orzeźwiającą, przeciwgrzybiczną kąpiel.

Więcej informacji na temat  stosowania tej rośliny można znaleźć w  ZIELNIKU PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ.
 
SKŁAD
Starannie wyselekcjonowane suszone liście rośliny Hierba Luisa. Ręcznie przebierane w naszym dziale produkcji w Czechach. Gwarantujemy wysoką jakość, czystość i właściwy gatunek botaniczny.
SPOSÓB  UŻYCIA
Z Hierba Luisa przygotowuje się smaczną, zdrowotną herbatkę poprzez zalanie 1 - 2 łyżeczek  suszonych liści wrzącą wodą  i pozostawienie ich do naciągnięcia ewentualnie gotowaniem przez 5 minut. Sproszkowane, rozdrobnione listki mogą służyć  w kuchni jako przyprawa  do różnych dań.
UWAGI
Mimo  dobroczynnych właściwości nie powinny  jej  jednak  pić dzieci i kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Forum
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Czech Republic
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter  Chcę otrzymywać informacje o akcjach i nowościachCopyright ©2019 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz