Chia ziarenka 1000 g

Chia ziarenka 1000 g

 • Chia ziarenka 1000 g
 • Chia ziarenka 1000 g
 • Chia ziarenka 1000 g
 • Chia ziarenka 1000 g
 • Chia ziarenka 1000 g
 • Chia ziarenka 1000 g
42,00 zł
s VAT
Dostępność:       
Producent:

Parlament Europejski i Rada Europy wydały rozporządzenie nr. 1924/2006, które zakazuje podawania informacji na temat leczniczych właściwości roślin lub produktów z nich. Nie możemy już podawać informacji o relacji między roślinami leczniczymi a zdrowiem człowieka … Zakaz ten obowiązuje mimo to, że wszystkie zioła są przebadane naukowo, a ich zdrowotne działanie na organizm zostało potwierdzone nie tylko tysiącletnią tradycją, ale również doświadczeniami naukowymi. Zioła i produkty z roślin leczniczych są dopuszczone do sprzedaży jako suplementy diety, a z założenia dyrektyw EU suplement diety nie może leczyć, więc nie możemy na jego opakowaniach ani na stronach internetowych umieszczać takich informacji, chociaż są prawdziwe.
Dlatego, aby nie pozbawiać Państwa rzetelnych informacji o właściwościach oferowanych przez nas ziół stworzyliśmy osobną podstronę o nazwie „ ZIELNIK PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ I ROŚLIN LECZNICZYCH”. Więcej w artykule” CZY LECZENIE ZIOŁAMI ZOSTANIE ZAKAZANE ? „
OPIS
Chia - peruwiańskie ziarenka szałwi hiszpańskiej są bardzo bogatym źródłem Omega. Chodzi głównie o kwas alfa-linolenowy, który jest niezbędnym składnikiem w pożywieniu, a którego organizm nie jest wstanie wytworzyć. Jest jednym z najbogatszych roślinnych źródeł kwasów Omega-3. ( Najbogatszym roślinnym źródłem Omega 3, ale także 6 i 9 są płody peruwiańskiej rośliny Sacha Inchi i olej z nich tłocony na zimno specjalna techniką). Nasiona Chia zawierają 32% tłuszczu, w którym kwas linolenowy Omega 3) wynosi 63% i kwas linolowy (omega 6), 20% w idealnym wzajemym stosunku.
Chia są bardzo bogatym źródłem antyoksydantów, błonnika, witamin E a B, minerałów, przede wszystkim żelaza, magnezu, potasu, fosforu i cynku.
Ziarna Chia zawierają również lekkostrawne białka - 19-23% ich masy stanowi proteina.
Zawierają doskonały jakościowo i dobrze rozpuszczalny błonnik (27%) w postaci śluzu który może być pomocny w walce z otyłością. Chia po zmieszaniu z wodą tworzą rodzaj żelowej powłoki. Nasionka mogą powiększyć swoją objętość aż 12-krotnie. Im dłużej pozostają w wodzie tym większa warstwa żelowa się wokół nich wytworzy. Po spożyciu dają uczucie sytości, ułatwiają wchłanianie substancji odżywczych, a dzięki nawiązaniu na siebie wody nawilżają organizm.

Więcej o tych wyjątkowo odżywczych ziarenkach można dowiedzieć się w ZIELNIKU PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ.
SKŁAD
Ziarna Chia Peru. Ręcznie pakowane pryebierane i pakowane w naszym dziale produkcji w Czechach. Gwarantujemy wysoką jakość.
SPOSÓB POUŻYCIA
JAK UŻYWAĆ CHIA?
Ziarenka Chia mogą być dodawane do słodyczy, deserów, przekąsek, różnych przypraw, jogurtu a nawet żywności dla niemowląt.
Chia można używać na różne sposoby:
jako żel galaretka - na kilka minut przed posiłkiem namoczyć Chia w szklance zimnej wody, najlepiej przegotowanej lub mineralnej (chlor może niszczyć właściwości Chia). Nasiona pochłaniają płyn i wytworzą rodzaj galaretki- żelatyny. Dobrze wymieszane można przechowywać w lodówce nawet do 30 dni.
Smak Chia jest neutralny. Można je więc łączyć z różnymi posiłkami lub płynami. Możemy je dodać do soków, mleka, jogurtów, do sosów do sałatek, sosów, zup, kremów, deserów,ciast, wypieków i pieczywa. Można dowolnie z nimi eksperymentować w kuchni wzbogacając najróżniejsze nasze potrawy.
NASZA PROPOZYCJA
Np. wspaniale smakuje oświeżający, energergetyczny napój z Chia i Camu Camu (największe naturalne źródło witaminy C), przygotowanie: Chia zmieszamy z wodą i proszkiem z Camu Camu. Powstanie orzeźwiający, lekko galaretkowaty o kwaskowatym smaku, bardzo odżywczy i wzmacniający napój.
UWAGI
Chia nie zawierają glutenu mogą więc być bardzo pożyteczną odżywką dla osób cierpiących na celiakię.

Forum
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Czech Republic
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter  Chcę otrzymywać informacje o akcjach i nowościachCopyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz