Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g

Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g

 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
 • Camu Camu w proszku, bioaktywna wit.C 100 g
60,00 zł
s VAT
Ten produkt jest chwilowo niedostępny!

Dostępność:        04.2020
Producent:

Parlament Europejski i Rada Europy wydały rozporządzenie nr. 1924/2006, które zakazuje podawania informacji na temat leczniczych właściwości roślin lub produktów z nich. Nie możemy już podawać informacji o relacji między roślinami leczniczymi a zdrowiem człowieka … Zakaz ten obowiązuje mimo to, że wszystkie zioła są przebadane naukowo, a ich zdrowotne działanie na organizm zostało potwierdzone nie tylko tysiącletnią tradycją, ale również doświadczeniami naukowymi. Zioła i produkty z roślin leczniczych są dopuszczone do sprzedaży jako suplementy diety, a z założenia dyrektyw EU suplement diety nie może leczyć, więc nie możemy na jego opakowaniach ani na stronach internetowych umieszczać takich informacji, chociaż są prawdziwe.
Dlatego, aby nie pozbawiać Państwa rzetelnych informacji o właściwościach oferowanych przez nas ziół stworzyliśmy osobną podstronę o nazwie „ ZIELNIK PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ I ROŚLIN LECZNICZYCH”. Więcej w artykule” CZY LECZENIE ZIOŁAMI ZOSTANIE ZAKAZANE ? „
OPIS
CAMU CAMU dzięki ogromnej zawartości witaminy C zyskało miano „Super owoców” (Super Fruits).
Camu Camu ten niezwykły amazoński owoc jest największym na świecie roślinnym „producentem” naturalnej witaminy C, o najwyższym w porównaniu z innymi roślinami nasyceniu. Zawiera jej 40-50 razy więcej niż np.pomarańcze i 2-3 razy więcej niż dotychczas niezwykle ceniona acerola. Absorbcję witaminy C zawartej w Camu Camu znacznie wspomaga zawarty w owocach naturalny wapń, potas, żelazo, niacyna, fosfor, białka, ryboflawiny, aminokwasy i flawonoidy. Temu bogactwu składników owoce Camu Camu zawdzięczają miano „Super owoców” (Super Fruits) i swoje niezwykle cenne działanie antymutagenne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Owoce Camu Camu zyskały również przydomek „anti-aging”, ponieważ witamina C w nich zawarta znacznie opóźnia starzenie się organizmu. Camu Camu, - jak twierdzą jego entuzjaści – „rozświetla ich dzień i rozjaśnia umysł“. Ale to tylko jeden z wielu atutów, dla których Camu Camu powinno się znaleźć na liście naszych najważniejszych suplementów.

Obszerniejsze informacje o działaniu i stosowaniu tej rośliny można znaleźć w ZIELNIKU PERUWIAŃSKICH ZIÓŁ.


NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI ZE STOSOWANIA NATURALNEJ WITAMINY C.
Wysoki poziom witaminy C ma podstawowe znaczenie w produkcji białek i w tworzeniu kolagenu. Jest Cniezwykle ważny dla regeneracji komórek, układu krwionośnego i kostnego. Chroni przed mutacją DNA i degeneracją komórek, a więc także przed tworzeniem się guzów nowotworowych. Zapobiega grypie czy przeziębieniu, chroni przed powstawaniem wielu chorób, także tych najgroźniejszych. Spowalnia również proces starzenia się komórek wszystkich narządów organizmu, skóry i całego ciała. Jest ogromnym generatorem systemu odpornościowego. Innym istotnym problemem są trapiące nasz organizm stany zapalne, wpływające destrukcyjnie nie tylko na stan serca, ale też innych organów. Dowiedzione właściwości przeciwzapalne witaminy C są znaczącym elementem przeciwzapalnej strategii odżywczej. Witamina C zapewnia też zdrowe paznokcie, skórę i włosy, także ma wpływ na stan uzębienia oraz dziąseł. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że niedostatek witaminy C to nie tylko szkorbut czy skłonność do przeziębień. Konsekwencje jej braku są często znacznie poważniejsze i mogą obejmować cały organizm – zarówno narządy wewnętrzne, jak również kości, skórę i oczy, ale także stan naszych nerwów.
Camu Camu jest też nieocenioną pomocą dla ludzi starszych – zarówno jako środek profilaktyczny, jak i łagodzący już istniejące upośledzenie zdolności ruchowej i komunikacyjnej, a więc poprawiający jakość ich życia.
Spożywając witaminę C dożywiamy organizm i wzmocniamy układ immunologiczny, a tym samym mamy lepsze samopoczucie i większą żywotność organizmu.
SKŁAD
Owoce dzikiego Camu Camu WILD w proszku 100g  do sporządzania napojów.1 łyżeczka od herbaty (5 g) zawiera 4.500 mgwitaminy C. tj.500 % zalecanej dziennej dawki.Zawiera równiez maltodektrynę. 
STOSOWANIE
Sporządzanie napojów: 1 łyżeczkę ( może być mniej lub wiecej) proszku wymieszać w szklance wody. Powstaje świetny, smaczny i orzeźwiający napój o kwaskowatym  smaku. Można dodawać do innych owocowych soków lub deserów czy potrwaw przygotowywanych na zimno.
Camu Camu jest dostępne również w kapsułkach.
NASZ TYP
świetnie smakuje razem z ziarenkami Chia, dodając im samku.
Doskonały energetyczny  koktail : po łyżeczce Algarrobo, Chia, Maky i Camu Camu ( ew. jeszcze Lucumy) wymieszać razem. 
UWAGI
Świadomość wpływu tego co dostarczamy naszemu organizmowi na jego zdrowie rośnie coraz bardziej. Stąd zainteresowanie ludzi żywnością naturalną, nieskażoną i niemodyfikowaną genetycznie, która gwarantowałaby możliwie najwyższą wartość odżywczą.
Taką wschodzącą „gwiazdą” w tej dziedzinie są wysoko cenione a mało jeszcze u nas znane peruwiańskie owoce Camu Camu.
Owoc Camu Camu jest opisywany jako silny przeciwutleniacz chroniący wątrobę. Na skutek nieustannej pracy oczyszczania organizmu z toksyn pokarmowych, chemikaliów i innych zanieczyszczeń, nasza wątroba jest szczególnie narażona na choroby. Camu Camu, ze swoją wyjątkową witaminą C i całą paletą odżywczych substancji, wspomaga ją w jej nieustannej pracy detoksykacyjnej. To odtruwanie jest szczególnie trudne i niezbędne w świecie, gdzie większość konsumentów naraża się niemal bez przerwy na setki chemicznych substancji zawartych w lakierach do włosów, szamponach i mydłach, proszkach i detergentach, dezodorantach i perfumach, także w żywności. Fakt, że wątroba, która każdego dnia „przejmuje na siebie” te wszystkie trucizny, jest w szczególnym stopniu narażona na uszkodzenie, dowodzi, że organ ten wymaga wyjątkowo starannej i systematycznej ochrony i wsparcia.

Forum
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Czech Republic
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter  Chcę otrzymywać informacje o akcjach i nowościachCopyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz