Czy peruwiańska Maca będzie chińska

CZY PERUWIAŃSKA MACA BĘDZIE NIEBAWEM CHIŃSKA? 
Maca w Peru jest uznana jako narodowe dziedzictwo. Jej eksport był zawsze pod ścisłą kontrolą.
Obowiązuje zakaz wywozu całych (nawet suszonych bulw), a przede wszystkim nasion, które podlegają ścisłej ochronie.
Niestety, w ciągu ostatnich miesięcy, sytuacja państwowym organizacjom za to odpowiedzialnym wymknęła się spod kontroli. A to za sprawą kilkudziesięciu Chińczyków, którzy udali się  na plantacje i nielegalnie, bezpośrednio od plantatorów, płacąc im bardzo wysokie sumy wykupili prawie całą produkcję Macy, w tym bulw i nasion, które udało im się dosłownie przemycić do Chin.
 
Konsekwencją  tego działania jest  to, że ceny Macy w całym Peru wzrosły natychmiast aż                do 400 - 500  procent !
 Dla  szerokiego grona  peruwiańskich eksporterów,  ale także dla  rządu,  powstał ogromny problem. Dla nas, importerów jeszcze większy. 
Dotychczas Chiny sprowadzały Mace legalnie z Peru i wszystko było pod kontrolą państwa i Ministerstwa Rolnictwa,  a eksportowana maca spełniała wszystkie wymogi i standardy. Niestety,  jakiś element tej kontroli najwidoczniej uszedł uwadze osób za to odpowiedzialnych i dobro narodowe Peru zostało przemycone do Chin bezkarnie. Chińczycy zaczęli natychmiast uprawiać Make sami, ale w przeciwieństwie do peruwiańskiej - nie będzie miała i nie ma właściwości prawdziwej Macy z wysokich Andów. Już wkrótce zaleje  nasze rynki  tania, ale nieskuteczna chińska Maca .....
niestety chińskim sprzedawcom  nie  chodzi o jej działanie, lecz tylko o pieniądze. Nota bene, ponieważ akurat nasza firma specjalizuje się w Mace to już zaczęliśmy dostawać oferty z Chin na  tanią Make...
W chwili obecnej Maca w Peru jest rarytasem i jej cena jest szalenie wysoka. Jako importerzy stanęliśmy przed  dylematem czy ze względu na tak wysoką ceną nadal sprowadzać Makę czy nie ? Ale jej popularność, a przede wszystkim jej działanie, które wszyscy niezwykle cenią zachęca  nas do sprowadzania jej mimo wyższych cen. Oczywiście będzie to odczuwalne dla naszych kieszeni, ale przecież zdrowie jest najważniejsze, żywność do jakiej mamy na co dzień  dostęp jest coraz bardziej pozbawiona składników odżywczych, a Maka może uzupełnić  te braki w naszym organizmie.....  no i … nie damy się Chińczykom.

O powadze tego  problemu mówi reportaż  wyemitowany w peruwiańskiej  telewizji  przez reportera, który był na „miejscu czynu”. Reportaże wideo niestety jest tylko w języku hiszpańskim   można  go zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c9ZubQV-Sbg
  • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Czech Republic
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter  Chcę otrzymywać informacje o akcjach i nowościachCopyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz